Ważny komunikat! Tymczasowo i do odwołania nasz sklep internetowy przestawiony został w tryb oferty produktów, co oznacza, że nie będzie można wykonywać zakupów przez Internet. Można za to zapoznać się z naszą ofertą a zamówienia realizowane będą poprzez kontakt mailowy z naszą firmą.
Przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy do kontaktu

Producenci

Dobre wyposażenie apteczki pierwszej pomocy, czyli jakie? Sprawdź, co powinno się w niej znaleźć!

0

Dobrze wyposażona apteczka może uratować życie! Z pewnością warto mieć to na uwadze, kompletując jej wyposażenie. Pamiętaj, że wypadki zazwyczaj zdarzają się w najmniej oczekiwanym momencie, dlatego niezbędny do udzielania pomocy sprzęt powinien być zawsze pod ręką! Jak zorganizować wyposażenie apteczki pierwszej pomocy? Podpowiadamy, co powinno się w niej znaleźć!

Apteczka pierwszej pomocy co musisz wiedzieć?

Choć na co dzień o apteczkach myśli się raczej rzadko, to są one jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego obiektu. Niezbędne środki do udzielania pierwszej pomocy powinny znaleźć się w każdym domu, samochodzie i zakładzie pracy. Pamiętaj, że do kompletowania apteczki warto odpowiednio podejść i nie traktować tego zadania jak przykrego obowiązku. W sytuacji zagrożenia nawet z pozoru błahe elementy mogą okazać się kluczowe dla ratowania zdrowia i życia poszkodowanego! Jak zorganizować wyposażenie apteczki pierwszej pomocy, by niczego w niej nie zabrakło?

Wiele wariantów apteczek pierwszej pomocy

Zarówno organizacja, jak i wyposażenie apteczki pierwszej pomocy to aspekty, które nie zawsze są identyczne. Istnieje przynajmniej kilka rodzajów zestawów, które stosowane są w zależności od miejsca czy liczby zabezpieczanych osób. Do najpopularniejszych typów apteczek należą:

1. Apteczki w zakładach pracy, czyli tak zwane apteczki przemysłowe

Apteczki w zakładach pracy są wymagane z perspektywy przepisów BHP. Zgodnie z nimi liczba, rozmieszczenie i wyposażenie apteczek pierwszej pomocy powinno być dostosowane do specyfiki pracy i liczby pracowników. W praktyce oznacza to, że wymienione kwestie powinny pozostawać pod nadzorem lekarza, który sprawuje opiekę nad zespołem. Organizacja wyposażenia z założenia ma uwzględniać rodzaj i nasilenie ewentualnych zagrożeń. Apteczki przemysłowe to zazwyczaj gotowe zestawy, skomponowane z myślą o pracy w zakładach przemysłowych, biurach i fabrykach. Często sprzedawane są w formie skrzynek z uchwytem, które można powiesić na ścianie lub w razie potrzeby, szybko przetransportować do poszkodowanego.

2. Apteczki samochodowe

Apteczka samochodowa to zestaw, który powinien znaleźć się w każdym pojeździe – zarówno służbowym, jak i prywatnym. Jej zadanie jest niezwykle ważne, ponieważ zwykle wykorzystywana jest przy wypadkach komunikacyjnych, podczas oczekiwania na pomoc. Co powinno znaleźć się w wyposażeniu apteczki pierwszej pomocy tego typu? Warto zadbać o sprzęt do zabezpieczenia poszkodowanego, np. koc termoizolacyjny. W zestawie nie powinno zabraknąć także dużej ilości materiałów opatrunkowych. Bardzo przydatne mogą okazać się również ostre nożyczki, które w razie potrzeby umożliwią przecięcie pasów bezpieczeństwa.

3. Apteczka domowa

Domowa apteczka to podstawa bezpieczeństwa domowników. Pamiętaj, że warto zadbać o to, by znajdowały się w niej wszystkie sprzęty i akcesoria, które mogą okazać się pomocne w razie wypadku. Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest brak odpowiednich materiałów. Plastry, woda utleniona i tabletki przeciwbólowe to popularne, choć niestety niewystarczające wyposażenie apteczki pierwszej pomocy.

4. Apteczka osobista

Apteczka osobista, zwana również podróżną to sprzęt, który warto mieć pod ręką w trakcie prywatnych i służbowych podróży. Zapewnia on podstawowe zabezpieczenie na urlopie, podczas pieszych wycieczek, biwaków czy w trakcie podróży. Jeśli szykujesz wyposażenie takiej apteczki pierwszej pomocy, nie zapomnij zarówno o popularnych lekach, jak i akcesoriach, które mogą okazać się pomocne w przypadku kontuzji czy wypadku.

Wyposażenie apteczki pierwszej pomocy o czym pamiętać?

W Polsce nie opracowano jeszcze przepisów, które wyznaczałyby obowiązkowe wyposażenie apteczki pierwszej pomocy. Zakłada się, że powinno być ono dopasowane do liczby osób, które zestaw ma zabezpieczyć i charakteru ewentualnych zagrożeń. Wśród podstawowych przedmiotów, które należy uwzględnić w każdej apteczce, można wymienić np.:

– jednorazowe rękawiczki ochronne,

– ustnik do sztucznego oddychania,

– bandaże,

– kompresy,

– trójkątną chustę,

– folię termoizolacyjną,

– nożyczki,

– opaski elastyczne,

– plastry na szpuli oraz plastry z gazą,

– płyny lub chusteczki dezynfekujące.

Jak zorganizować apteczkę pierwszej pomocy?

W organizacji apteczki pierwszej pomocy bardzo ważne jest, by wszystkie potrzebne sprzęty i akcesoria były w jednym miejscu. Co więcej, powinny znajdować się w lokalizacji, która zapewnia swobodny dostęp domownikom lub pracownikom. Dobrym i zarazem bardzo popularnym rozwiązaniem są wspomniane apteczki przemysłowe, które możesz zarówno powiesić na ścianie, jak i wygodnie przetransportować. Tego typu organizacja sprawdza się szczególnie w miejscach, z których korzysta wiele osób. Za sprawą specjalnego oznaczenia apteczka jest widoczna, a odpowiednia lokalizacja sprawia, że w razie potrzeby każdy może jej użyć.

Dobre wyposażenie apteczki pierwszej pomocy, czyli jakie?

Jak zadbać o dobre wyposażenie apteczki pierwszej pomocy? Doskonałym i zarazem bardzo wygodnym rozwiązaniem jest wykorzystanie jednego z gotowych wkładów do apteczek. To kompletne zestawy, w których znajdziesz wszystkie niezbędne materiały i akcesoria. Tego typu propozycje dostępne są w rozmaitych wariantach, dzięki czemu bez problemu dopasujesz je do specyfiki ewentualnych zagrożeń i liczby osób, które apteczka powinna zabezpieczyć.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl