Ważny komunikat! Tymczasowo i do odwołania nasz sklep internetowy przestawiony został w tryb oferty produktów, co oznacza, że nie będzie można wykonywać zakupów przez Internet. Można za to zapoznać się z naszą ofertą a zamówienia realizowane będą poprzez kontakt mailowy z naszą firmą.
Przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy do kontaktu

Producenci

Gaśnica do samochodu – jaka jest najlepsza?

0

Gaśnica to jeden z tych elementów wyposażenia samochodu, do którego wiele osób niestety podchodzi lekceważąco. Jest, bo być musi.W przeciwnym wypadku panowie w niebieskich mundurach podczas rutynowej kontroli mogąwlepić mandat w wysokości od 20 do nawet 500 złotych! Jednak nie to jest najgorszą, możliwą konsekwencją braku gaśnicy lub jej niezdatności do użycia – chodzi przecież o Twoje bezpieczeństwo.

Dlaczego warto zainwestować w sprzęt dobrej jakości?

Na opisywanej, niezwykle istotnej części składowej wyposażenia auta, jaką jest gaśnica do samochodu, nie można oszczędzać z paru prostych przyczyn. Po pierwsze, to właśnie dzięki niej możesz zapobiec tragedii zarówno w przypadku ewentualnego pożaru swojego, jak i cudzego auta. Ponadto, posiadając sprawną, wysokiej jakości gaśnicę, bez dwóch zdań unikniesz stresujących sytuacji w krytycznych momentach. Nie będziesz wtedy musiał się zastanawiać „czy ona w ogóle działa”, a gdy przyjdzie moment samozapłonu- każda sekunda ma znaczenie! Ponadto, firmy ubezpieczeniowe chętnie unikają wypłaty należnych odszkodowań, gdy tylko dowiedzą się, że klient nie miał sprawnej gaśnicy. Doszczętnie spalone auto i długotrwały proces o wypłatę należnej Ci sumy, jaką jest szkoda całkowita – to dopiero koszmar!

Jaka gaśnica do samochodu to najlepszy wybór?

Skoro jest już jasne, że gaśnica to niezbędny element wyposażenia każdego samochodu, czas przejść do konkretów – jaka jest najlepszym wyborem? Naszym zdaniem należy skupić się przede wszystkim na tym, żeby kupowana gaśnica była oznaczona trzema literami – A, B i C. Jeśli nie wiesz, czym charakteryzują się poszczególne symbole, spieszymy z pomocą – oznaczenia określają grupy pożarowe, które można daną gaśnicą ugasić. Tak więc modelem z literą „A” poskromisz pożar ciał stałych, a modelem typu „B” – pożar cieczy i materiałów.Symbol „C” oznacza natomiast, że taką gaśnicą ugasisz pożar gazów. Możliwość bezproblemowego ugaszenia wszystkich tych grup pożarowych to absolutna podstawa.

Garść informacji, które również warto wiedzieć

Wiesz już, że najlepszą gaśnicą do samochodu, jaką możesz wybrać, jest gaśnica oznaczona symbolami A, B i C. Powinieneś jednak pamiętać również o tym, że niewielka, jednokilogramowa gaśnica nie ugasi zaawansowanego pożaru auta – jest zwyczajnie za mała. Polecamy więc zdecydować się na model co najmniej dwukilogramowy, pierwszorzędnym będzie ten w wersji proszkowej. Dzieje się tak ze względu na szeroką uniwersalność oraz maksymalną skuteczność gaśnicy proszkowej.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl