Ważny komunikat! Tymczasowo i do odwołania nasz sklep internetowy przestawiony został w tryb oferty produktów, co oznacza, że nie będzie można wykonywać zakupów przez Internet. Można za to zapoznać się z naszą ofertą a zamówienia realizowane będą poprzez kontakt mailowy z naszą firmą.
Przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy do kontaktu

Producenci

Jak odkręcić hydrant wewnętrzny?

0

Przepisy przeciwpożarowe w każdej firmie czy budynku powinny jasno określać zasady ewakuacji w razie pożaru. Gdy rozprzestrzenia się ogień, każda minuta ma znaczenie, dlatego konieczne jest zaznajomienie się z obowiązującymi zasadami w odpowiednim czasie. Warto wcześniej przećwiczyć lub chociaż przeczytać instrukcję użytkowania gaśnic i dowiedzieć się, jak odkręcić hydrant. Tak samo istotne jest poznanie drogi ewakuacyjnej i miejsca zbiórki.

Hydranty wewnętrzne to najlepsza ochrona w razie pożaru

O tym, czy w budynku powinny znaleźć się hydranty wewnętrzne, czy wystarczą jedynie gaśnice, decydują przepisy. Te jasno określają, do której kondygnacji stosuje się jedno rozwiązanie i powyżej której trzeba zainstalować dodatkowe źródła wody. Ponieważ każdy człowiek jest tak samo narażony na uczestnictwo w pożarze, warto poznać uniwersalne zasadygaszenia i dowiedzieć się jak odkręcić hydrant. Gdy przyjdzie do ich użycia, nie będzie już czasu na czytanie instrukcji lub szukanie odpowiedzi w internecie. O ile w przypadku zatrudniania w firmie każdy pracownik przechodzi szkolenie BHP, o tyle w miejscach zamieszkania już niekoniecznie. Dlatego rekomendujemy uzupełnienie wiedzy na własną rękę.

Obowiązkowe hydranty znajdują się w większości budynków

Według obowiązujących w Polsce przepisów dotyczących ochrony przeciwpożarowej, w budynkach powyżej 9 pięter umieszcza się hydranty wewnętrzne. Jednak i niższe gmachy często wyposażone są w tego typu rozwiązania, szczególnie jeśli są to miejsca użyteczności publicznej. Z nimi jest po prostu bezpieczniej i zwiększa się szanse na zduszenie pożaru w zarodku. Aby miało to szansę powodzenia, konieczne jest posiadanie wiedzy o tym, jak odkręcić hydrant. Warto też wiedzieć, gdzie są one zlokalizowane, ponieważ często znajdują się w specjalnie do tego celu przygotowanych wnękach. Z takimi informacjami będzie Ci łatwiej je odnaleźć w kluczowym momencie.

Jak odkręcić hydrant wewnętrzny krok po kroku?

Aby ugasić pożar za pomocą hydrantu wewnętrznego, trzeba wykonać następujące kroki:

1. otworzyć szafkę kluczem, po uprzednim rozbiciu szybki bezpieczeństwa,

2. rozwinąć wąż do miejsca pożaru,

3. odkręcić zawór,

4. skierować strumień wody na źródło ognia.

Konieczne jest postępowanie według tego schematu, ponieważ wcześniejsze odkręcenie wody spowoduje, że wąż utknie w szafce i będzie bezużyteczny. A gdy już wiesz jak odkręcić hydrant, warto przećwiczyć to na sucho, oczywiście za zgodą administratora budynku.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl