Ważny komunikat! Tymczasowo i do odwołania nasz sklep internetowy przestawiony został w tryb oferty produktów, co oznacza, że nie będzie można wykonywać zakupów przez Internet. Można za to zapoznać się z naszą ofertą a zamówienia realizowane będą poprzez kontakt mailowy z naszą firmą.
Przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy do kontaktu

Producenci

Jaka gaśnica do domu? Jaki model będzie najlepszym wyborem?

0

W domu o pożar nie jest wcale tak trudno, jak może Ci się zdawać. Ogromna ilość urządzeń elektrycznych podłączonych do zbyt małej ilości gniazdek, to jedynie początek długiej listy możliwych sprawców. Zwykłe, niezależne od użytkowników sieci spięcie, nierzadko prowadzi do tragedii, nie wspominając już o prawdziwym polu minowym, jakim jest kuchnia. Dowiedz się więc, jaka gaśnica stosowana w domu najskuteczniej uchroni Cię przed skutkami pożaru.

Trzy podstawowe typy gaśnic

Tłumaczenie, którą z gaśnic do domu powinieneś wybrać, aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy rozpocząć od podstawowych informacji na temat samych gaśnic.Najpopularniejsze i najczęściej spotykane na rynku modele, to gaśnica proszkowa, pianowa i śniegowa. Pierwszy z wymienionychrodzajów ma największą skuteczność gaśniczą, ale jednocześnie zostawia nieodwracalne zniszczenia - proszek jest niespieralny. Z tej przyczyny odradzamy stosowania go w domu, podobnie jak gaśnicy śniegowej, która nadaje się głównie do gaszenia maszyn.Ponadto, nie można trzymać jej w zbyt wysokiej temperaturze, ponieważ może ulec rozszczelnieniu, co utrudnia montaż w warunkach domowych. Zostaje więc ostatni model, czyli gaśnica pianowe – skuteczna, wytrzymała i nieszkodliwa dla domowych mebli i innych elementów wyposażenia.

Jaka gaśnica do domu spełni Twoje oczekiwania? Oczywiście gaśnica pianowa!

Nie przebierając w słowach – gaśnica pianowa ma wszystko, czego od niej oczekujesz, czyli uniwersalność i wygodę użytkowania.Wspomniany komfort przejawia się w tym, że bez problemu, szybko i skutecznie skorzystasz z niej wtedy, gdy będzie to konieczne. Możesz ją również ponownie napełnić po zużyciu, a także trzymać w domowych warunkach – jest odporna na uszkodzenia i rozszczelnienie. Ponadto, gaśnice pianowe zgromadzone w naszej ofercie wyposażone są w specjalny zawór, który umożliwia przerwanie gaszenia na pewien czas. Dzięki temu będziesz nieustannie kontrolować cały proces i unikniesz niepotrzebnych zniszczeń, a tym samym zszarganych nerwów. Ponadto, rekomendowane przez nas gaśnice do domu oznaczone są symbolami A i B – jakie to właściwie ma znaczenie?

Podstawowe oznaczenia gaśnic do domu

Wybierając gaśnicę do domu, koniecznie zwróć uwagę na to, czy jest oznaczona symbolem A. Oznacza to bowiem, że jest dedykowana do gaszenia pożarów materiałów stałych i takich, które żarzą się podczas dopalania. Równie istotne jest oznaczenie symbolem B, ponieważ wskazuje na to, że dany model nadaje się do gaszenia substancji topiących się oraz cieczy, na przykład oleju. Zawsze pamiętaj o tym, żeby sprawdzać datę ważności gaśnicy, ponieważ po jej upływie urządzenie przestanie prawidłowo działać.Możesz się kiedyś o tym bardzo nieprzyjemnieprzekonać!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl