ASTRO PILLOW X SERIES Poduszka ogniochronna

Dostępność: dostępny w magazynie
Wysyłka w: ok 14 dni roboczych
Cena: 77,49 zł 77.49
Cena netto: 63,00 zł
ilość szt.
* - Pole wymagane
Ocena: 0
Producent: ALFASEAL
Kod produktu: 10D9-41860

Opis

  • Odporność ogniowa do 120 min
  • Montaż w ścianach i stropach
  • Prosta instalacja bez użycia specjalnych narzędzi/umiejętności
  • Montaż bez konieczności użycia masy uszczelniającej

 

ASTRO PILLOW X SERIES są produkowane z wytrzymałego, poddanego specjalnej obróbce, włókna szklanego wypełnionego mieszaniną włókien mineralnych  i reaktywnych środków rozszerzających (pęczniejących). Materiał pęczniejący, podczas pożaru, wystawiony na działanie wysokiej temperatury, rozszerza się, a następnie twardnieje zapewniając kompletne i trwałe uszczelnienie przed przenikaniem ognia, dymu i gorących gazów.

 ZASTOSOWANIE:

Pęczniejące poduszki ogniochronne służą stworzeniu trwałej lub tymczasowej ochrony przeciwogniowej konstrukcji ścian  w miejscach przejść instalacyjnych; świetnie się sprawdzają w uszczelnianiu koryt i kanałów kablowych, które przenikają przez struktury ognioodporne. Idealne w centralach telefonicznych, pomieszczeniach komputerowych lub innych, w których często zmieniane jest okablowanie.

Ściany sztywne: Ściana musi mieć grubość co najmniej 150mm i mieć konstrukcję betonową, z betonu komórkowego lub murowaną, o minimalnej gęstości 650kg/m3

SPOSÓB MONTAŻU:

Trzy dostępne rozmiary poduszek ognioochronnych ASTRO PILLOW X SERIES  pozwalają dopasować poduszki odpowiednio do rozmiaru otworu. Przed montażem należy potrząsnąć poduszką tak, aby wypełnienie poduszki równomiernie się rozłożyło. Umieścić wymaganą ilość poduszek w otworze dookoła elementów dodając mniejsze poduszki w miejscach, gdzie konieczne jest wypełnienie małych przestrzeni. Upewnić się, że wszystkie szczeliny i przestrzenie są wypełnione.

TRANSPORT I PRZECHOWYWANIE:

Przechowywać w warunkach suchych i chłodnych; w temperaturze od +5°C do +25°C.

ZGODNOŚĆ

Europejska Aprobata Techniczna

ETA 14/0046

Certyfikat stałości właściwości użytkowych:

1121-CPR-JA5016

Badania ogniowe zgodnie z normą

EN 13501

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl