Ważny komunikat! Tymczasowo i do odwołania nasz sklep internetowy przestawiony został w tryb oferty produktów, co oznacza, że nie będzie można wykonywać zakupów przez Internet. Można za to zapoznać się z naszą ofertą a zamówienia realizowane będą poprzez kontakt mailowy z naszą firmą.
Przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy do kontaktu

BURNBLOCK- uniepalniacz drewna, tkanin, papieru, op 5l

Dostępność: dostępny na zamówienie
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: CF05-136DA_20181102180514

Opis

Specyfikacja produktu:
Substancja czynna 15-20%, pH 7,2, szybkoschnący, nie ma przeciwwskazań jeżeli chodzi o dosuszanie impregnowanych materiałów, bezbarwny o konsystencji płynnej cieczy, nie barwi, nie odbarwia materiałów podczas impregnacji, bardzo wydajny, gotowy do użycia zaraz po zakupie bez potrzeby podgrzewania jak inne środki, ponieważ BURNBLOCK nie zawiera żadnych niebezpiecznych substancji chemicznych, nie podlega przepisom odnośnie transportu takich preparatów, przechowywać w zamkniętym pojemniku w temperaturze powyżej 0 stopni C.

Skład:
– woda,
– komponenty środka zmniejszającego palność (w pełni naturalne),
– sole naturalne,
– śladowe ilości kwasu cytrynowego (tyle co w przeciętnym soku owocowym).

Po zabezpieczeniu BURNBLOCK® nadaje się elementom drewnianym i drewnopochodnym cechę niezapalności i nierozprzestrzeniania się ognia, a więc mają bardzo ograniczony udział w pożarze. Jednocześnie środek nie obniża wytrzymałości drewna, a nawet ją zwiększa, natomiast agresywność korozyjna w stosunku do stali jest mała malejąca wg PN-87/C-04910 (Instytut Techniki Budowlanej-Laboratorium Materiałów Budowlanych), i pozytywnym wynikiem badań wpływu na wytrzymałość drewna na ściskanie „PN-87/C 04907”.

 

Standardowo oferujemy sprzedaż Burnblock w postaci bezbarwnej cieczy (roztwór o stężeniu 18,5%) w następujących opakowaniach:
– butelka 500 ml z rozpylaczem
– kanister 5L
– kontener IBC 1000L
Ponadto uniepalniacz dostępny jest w postaci białego proszku, pakowany w wiadra i tzw. „BIG-BAG” dla klientów przemysłowych.
– wiadro 1kg
– wiadro 5kg
– wiadro 25kg
Burnblock w postaci płynnej jest gotowy do użytku zaraz po zakupie.
Burnblock w postaci proszku należy rozrobić w wodzie zdemineralizowanej lub odfiltrowanej (dotyczy to impregnacji tkanin, papiery/tektury, wykładzin, dywanów itp.), natomiast do impregnacji drewna i materiałów drewnopochodnych wystarczy użyć zwykłej wody lub deszczówki. Zgodnie z instrukcjami zawartymi w Karcie Technicznej produktu Burnblock.
W celu przygotowania roztworu należy zastosować odpowiednią proporcję 1,00 kg na 4,4 litra
wody (można użyć zwykłej wody lub deszczówki). Natomiast do tkanin i papieru/tektury
należy użyć wody zdemineralizowanej.

UWAGA!: Zawartość opakowania należy wsypać bezpośrednio w całości do zimnej wody i mieszać do momentu, gdy zawartość opakowania rozpuści się i roztwór stanie się klarowny.

(Karta Charakterystyki dostępna na życzenie klienta).

BRUNBLOCK bazuje na składnikach naturalnie występujących w produktach spożywczych lub w ludzkim ciele. Pierwszą substancją jest środek ogniouodparniajacy, który jest naturalnym składnikiem występującym w ludzkim ciele. W literaturze brak jest informacji o jego oddziaływaniu na zdrowie, poza lekkim efektem podrażniającym narząd wzroku, który jest jednak o wiele słabszy niż oddziaływanie soli (chlorku sodu), wywołującej umiarkowane podrażnienie.
Drugi składnik to substancja regulująca Ph, która została wykazana w arkuszu danych o niebezpieczeństwie, jedyna, którą klasyfikuje się jako szkodliwą według przepisów dotyczących niebezpiecznych składników. Składnikiem tym jest kwas cytrynowy, którego szkodliwość jest porównywalna do szkodliwości soli (chlorku sodu). Kwas cytrynowy klasyfikuje się jako podrażniający dla oczu-Xi, R36,a w literaturze brak innych oddziaływań tej substancji na zdrowie. Kwas cytrynowy występuje we wszystkich owocach cytrusowych.
Wykorzystane stężenie tego kwasu jest o wiele niższe od tego występującego w cytrynie lub nawet w soku owocowym. Substancja trzecia to dodatki, występujące naturalnie w niektórych jagodach. Toksyczność tego komponentu jest porównywalna z toksycznością naturalnej soli. Według niektórych danych powoduje ona lekkie podrażnienie oczu, które jest o wiele słabsze niż to powodowane przez naturalną sól. W literaturze brak innych oddziaływań tej substancji na zdrowie.

Klasyfikacja ogniowa w zakresie stopnia palności wyrobów elastycznych, podstawa klasyfikacji PN-EN ISO 6940 i PN-EN ISO 6941, wyrób klasyfikuję się jako: NIEZAPALNY – papier/tektura/tkanina poliestrowa, poliamidowa, wełniana, bawełniana… będąc przy okazji zupełnie nieszkodliwym środkiem dla otoczenia i ludzkiego zdrowia co jest potwierdzone miedzy innymi przez Państwowy Zakład Higieny – Zakład Toksykologii Środowiskowej
Istotnym faktem więc jest uzyskanie tych klasyfikacji dodatkowych stosując uniepalniacz BURNBLOCK ponieważ w czasie pożaru może powstać i rozprzestrzeniać się dym, który zmniejsza widoczność, utrudnia ewakuację ludzi, a zmniejszona ilość tlenu i zawarte w dymie trujące toksyczne gazy, a nie wysoka temperatura, są najczęstszym powodem obrażeń i ofiar pożaru. Płonące krople i/lub cząstki mogą spowodować natomiast obrażenia u ludzi i tworzyć nowe ogniska pożaru w miejscach odległych od jego źródła.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl