EXPANDER FR Lakier ogniochronny do drewna

Dostępność: na wyczerpaniu
Cena: 361,62 zł 361.62
Cena netto: 294,00 zł
ilość kg
Ocena: 0
Producent: ALFASEAL
Kod produktu: 29AF-59986

Opis

Wyrób do ogniochronnego zabezpieczania elementów budowlanych z drewna i materiałów drewnopochodnych

  • do ogniochronnego zabezpieczania elementów budowlanych z drewna i materiałów drewnopochodnych
  • klasa reakcji na ogień: B-s1, dO
  • po zastosowaniu lakieru wyrób pozostaje niezapalny, niekapiący, nieodpadający pod wpływem ognia oraz nierozprzestrzeniający ognia przez ściany przy działaniu ognia wewnątrz budynku

 ZASTOSOWANIE:

EXPANDER FR jest zawiesiną środków uniepalniających i dodatków modyfikujących w żywicy syntetycznej. Jest barwy mlecznej. Po naniesieniu na podłoże i wyschnięciu, tworzy przezroczystą, bezbarwną powłokę. Pod wpływem działania wysokiej temperatury powłoka pęcznieje, tworząc spienioną warstwę izolacyjną. Powłoka z wyrobu EXPANDER FR po wyschnięciu, powinna być pokrywana lakierem nitrocelulozowym CAPON, który jest ogólnodostępny w marketach budowlanych.

SPOSÓB MONTAŻU:

  1. Lakier dokładnie wymieszać przed użyciem. Preparat gotowy do użytku – nie rozcieńczać!
  2. Podłoże oczyścić, odtłuścić i odpylić z kurzu. Usunąć stare powłoki z farb i lakierów.
  3. Lakier EXPANDER FR należy nakładać wyłącznie na powierzchnie wykonane z surowego drewna i materiałów drewnopochodnych o wilgotności względnej nieprzekraczającej 20 %.
  4. Lakier nanosić jedno lub dwukrotnie w ilości całkowitej co najmniej 350 kg/m2. Odstęp czasu między kolejnymi zabiegami jest uzależniony od temperatury i wilgotności otoczenia. W temperaturze 23°C i wilgotności względnej 50% drugą warstwę można nakładać po 8 godzinach. Po naniesieniu ostatniej warstwy wyrobu EXPANDER FR i całkowitym wyschnięciu (nie krócej niż 24h), powierzchnie pokryć jednokrotnie lakierem nitrocelulozowym w ilości 110 g/m2 zgodnie z instrukcją stosowania.
  5. Wszystkie prace należy prowadzić w temperaturze otoczenia powyżej +10°C i przy wilgotności względnej powietrza poniżej 70%.
  6. Stan techniczny powłoki należy sprawdzić przynajmniej raz na 12 miesięcy. W przypadku uszkodzeń należy uzupełnić ubytki.

TRANSPORT I PRZECHOWYWANIE:

Lakier przechowywać w szczelnie zamkniętych opakowaniach w temperaturze 10 – 30°C. Produkt należy transportować w sposób zabezpieczający opakowania przed przesuwaniem się podczas jazdy, uszkodzeniem lub zniszczeniem, zgodnie z przepisami obowiązującymi w transporcie drogowym.

ZGODNOŚĆ

Krajowa Ocena Techniczna

ITB-KOT-2018/0476 wydanie 1

Krajowa Deklaracja Właściwości Użytkowych

Nr 1/2018

Krajowy Certyfikat Stałości Właściwości Użytkowych

Nr 004-UWB-021

Atest higieniczny    

 

DOSTĘPNOŚĆ

Typ plastikowe wiadro 6kg

Artykuł nr SODD01

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl